Nyitókép: Daily Express / Midjourney AI
A Heritage magazinban nemrégiben közölt eredmények alapján a torinói lepel hiteles ereklyének számít, és nem hamisítvány, ahogy azt korábban a kutatók hitték. Liberato de Caro olasz kutató és csoportja a lepel vászonszálaiban található lencellulóz „széles látószögű röntgenszórással” végzett elemzése lehetővé tette a szálak szerkezeti degradációjának vizsgálatát és a kor megbecsülését, ez alapján pedig a lepel valóban Krisztus korából származik. Az olasz kutató szerint a korábbi, 1988-ból származó tanulmányok (melyek hamisítványként bélyegezték a leplet, és 1260-1390 közé datálták) nem megbízhatóak, mivel szennyeződött mintákat vizsgáltak.
A torinói lepel a keresztény világ egyik legismertebb ereklyéje, azon ugyanis egy emberi arc lenyomata látható, a több évszázados hiedelem úgy tartja, ezzel a lepellel takarták le Jézus Krisztust, miután keresztre feszítették.
Az új vizsgálatok nyomán segítségül hívták a mesterséges intelligenciát is, amely az eredmények alapján generált egy képet arról, hogyan nézhetett ki Jézus Krisztus, lásd nyitóképünkön.
(via Daily Express, Catholic Weekly)